Odpowiedzi na pytania Dotyczy : Modernizacji oczyszczalni ścieków w Głownie w ramach ,,Przebudowy i rozbudowy oczyszczalni ścieków w Głownie wraz z budową systemu GIS dla istniejących sieci wodno-kanalizacyjnych“.
Odpowiedzi na pytania
Dotyczy : Modernizacji oczyszczalni ścieków w Głownie w ramach ,,Przebudowy i rozbudowy oczyszczalni ścieków w Głownie wraz z budową systemu GIS dla istniejących sieci wodno-kanalizacyjnych“.
Pytanie 1. Prosimy o potwierdzenie, że przykrycie kopułą z laminatów poliestrowych istniejącej komory stabilizacji osadu nie wchodzi w zakres robót przyszłego Wykonawcy.
Odpowiedź 1. Przykrycie zbiornika stabilizacji osadu nie wchodzi w zakres robót wykonawcy
Pytanie 2. Zgodnie z zestawieniem stali zbrojeniowej dla projektowanego reaktora ilość stali zbrojeniowej wynosi ok. 77.000kg, tj wskaźnik nasycenia stali zbrojeniowej wynosi poniżej 60kg/m3 betonu konstrukcyjnego. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu możemy stwierdzić, że w wykonywanych przez nas do tej pory podobnych zbiornikach nasycenie stali zbrojeniowej wynosiło około 80 – 100 kg/m3 betonu. Prosimy o korektę przedmiaru robót.
Odpowiedź 2. Podstawą do wykonania zbiornika jest projekt, zawierający rysunki i ilości zbrojenia, przedmiar jest dokumentem pomocniczym.
Pytanie 3. Zgodnie z przedmiarem robót i opisem technicznym branży konstrukcyjnej: schody wejściowe na pomosty robocze zlokalizowane na koronie zbiornika, pomosty robocze (konstrukcja wsporcza i kraty pomostowe) oraz oporęczowanie pomostów i schodów barierkami ma być wykonane ze stali St3SX ocynkowanej ogniowo. Natomiast wg rysunków projektu wykonawczego nr K-13/OB.3/4 – K-17/OB.3/4 mają być wykonane ze stali nierdzewnej OH18N9. Prosimy o potwierdzenie, że w/w elementy stalowe mają być wykonane ze stali St3SX ocynkowanej ogniowo.
Odpowiedź 3. Konstrukcje stalowe na rektorze biologicznym należy wykonać ze stali St3SX
cynkowanej na gorąco
Pytanie 4. W przedmiarze robót branży konstrukcyjnej w pozycji 4 uwzględniono nakłady na „Pompowanie próbne pomiarowe lub oczyszczające z otworów o śr. 150-500mm” w ilości 480,00godz. Biorąc pod uwagę gabaryty reaktora biologicznego (47,57×22,71m) oraz warunki gruntowe w miejscu jego lokalizacji uważamy, że założony czas pompowania jest zdecydowanie za mały. Naszym zdaniem czas pompowanie winien wynosić ok. 3miesięcy. Prosimy o korektę przedmiaru robót.
Pytanie 5. W przedmiarze robót branży konstrukcyjnej w pozycji 49 uwzględniono nakłady na „Pompowanie próbne pomiarowe lub oczyszczające z otworów o śr. 150-500mm” w ilości 240,00godz. Biorąc pod uwagę gabaryty osadnika (Dz=14,20m), głębokość posadowienia oraz warunki gruntowe w miejscu jego lokalizacji uważamy, że założony czas pompowania jest zdecydowanie za mały. Naszym zdaniem czas pompowanie winien wynosić ok. 2miesięcy. Prosimy o korektę przedmiaru robót.
Odpowiedź 4 i 5. Wykonawca winien określić czas pompowania niezbędny dla wykonania prac.
Przedmiar jest dokumentem pomocniczym.
Pytanie 6. Prosimy o potwierdzenie, że konieczna będzie redukcja azotu ogólnego do poziomu, którego wymagają przepisy dla oczyszczalni tej wielkości.
Odpowiedź 6. Potwierdzamy, konieczne jest uzyskanie redukcji azotu ogólnego do poziomu
poniżej 15 mg/l.